Ogłoszenia parafialne 2021-05-23

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnieniu zwykłych warunków odpustu.
2.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
3.Nabożeństwa Majowe 30 min przed Mszami Wieczornymi.
4.Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na pielgrzymkę młodzieńców i mężczyzn do Piekar. Tylko osoby zapisane będą miały wstęp na Wzgórze Piekarskie. Są jeszcze wolne miejsca na autokar.
5.Przypominamy że w tym roku trasa procesji Bożego Ciała będzie przebiegać od kościoła w stronę Grabownii, ulicą Dożynkową do ulicy Gliwickiej w kierunku skrzyżowania, ulicą KEN do kościoła.
6.Obchody liturgiczne tygodnia:
a) w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła jest to Misyjny Dzień Chorych
b) w czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
c) w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, tą uroczystością kończymy okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej
7.Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i MGN.
8.Dziękujemy mieszkańcom ulic Turystycznej i Za Wiaduktem za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego trudu mieszkańców ulicy Gierymskiego. Sprzątanie w poniedziałek o 16:00 i w sobotę po porannej Mszy.