Ogłoszenia parafialne 25.10.2020r.

1.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na malowanie kościoła. Numer konta bankowego znajduję się na stronie internetowej parafii.
2.Od 24 października tj. sobota obowiązują rozporządzenie, które ogranicza liczbę osób w kościele (1 osoba na 7mkw). W naszym kościele może przebywać 61 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
3.Zaleca się przyjmować Komunię Św. na rękę zgodnie z komunikatem Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów jako najbezpieczniejsza forma przyjęcia Sakramentu.
4.Od przyszłej Niedzieli będzie możliwość łączenia się duchowo z naszą wspólnotą parafialną przez transmisję internetową Mszy Św. o godzinie 11:00.
5.Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane dla wszystkich wiernych. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
6.Wszystkich Świętych – W tym roku zrezygnujemy z procesji na cmentarz. Zachęcamy aby nawiedzenie cmentarza rozłożyć w czasie.
7.Odpust za duszę w czyśćcu cierpiące możemy zyskać przez cały miesiąc listopad.
8.Wypominki za zmarłych zalecanych możemy składać w zakrystii.
9.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny oraz MGN.
10.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Książenickiej (od skrzyżowania do Ronda) za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego trudu mieszkańców ulicy Książenickiej (od Ronda do lasu).