Ogłoszenia parafialne 2021-03-28

1.Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
2.Od soboty obowiązują nowe obostrzenia, które powszechnie są nam znane. Skutkuje to zmniejszoną ilością wiernych wewnątrz kościoła. Prosimy o łączność Duchową za pośrednictwem transmisji. Oprócz Mszy i nabożeństw, które są już transmitowane przewiduje się nadawanie Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czartek o godz. 18:00, w Wielki Piątek drogi krzyżowej o 17:15 i Liturgii Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.
3.Gorzkie żale z kazaniem Pasyjnym dziś o godz. 15:45
4.Wzorem ubiegłego roku w zamian poświęcenia pokarmów wielkanocnych jest dostępne błogosławieństwo stołu wielkanocnego na naszej stronie parafialnej. Dodatkowo z tyłu kościoła jest możliwość zabrania owego tekstu błogosławieństwa do domu.
5.Obchody Triduum Paschalnego:
a) Wielki Czwartek:
Okazja do spowiedzi od godz. 7:00 do 11:00.
Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 16:00 i 18:00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22:00.
b) Wielki Piątek:
Okazja do spowiedzi od godz. 7:00 do11:00 i od godz.14:00 do 17:00.
O godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Zachęca się wiernych aby w tym dniu w domu wyeksponowali znak naszego zbawienia i uczcili Ukrzyżowanego przez przyklęknięcie i ucałowanie.
Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do godz. 22:00.
c) Wielka Sobota:
Okazja do spowiedzi od godz. 7:00 do 11:00 i od godz. 14:00 do 18:00.
Kościół trwa przy grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa.
Adoracja od godz. 7:00 do 20:00.
O godzinie 20:00 Wigilia Paschalna.
6.W pozostałe dni Wielkiego Tygodnia okazja do spowiedzi pół godziny przed poranną Mszą św i godzinę przed wieczorną Mszą św.
7.Na wyraźne życzenie wiernego możliwa spowiedź poza konfesjonałem np. zakrystia, salki, kancelaria. W związku z utrudnieniami wypełnienia obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego o spowiedzi i komunii Wielkanocnej czas na jego wypełnienie jest do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. tj. do 30.maja.
8.Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
9.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Siennej za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Podhalańskiej i Podgórnej. Sprzątanie codziennie o godzinie 16:00.