Ogłoszenia parafialne 2020-11-29

1.Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Jest to również Niedziela Trzeźwości.
2.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na remont Katowickiej Katedry.
3.Przypominamy, że w chwili obecnej obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Niedzielnej Mszy Świętej. W związku z ograniczoną ilością osób w kościele prowadzimy transmisję Niedzielnej Mszy o godzinie 11:00.
Pierwszeństwo na Mszy mają osoby związane z zamówioną intencją.
4.W obecnej sytuacji Roraty nie mogą odbywać się w tradycyjnej formie. Powstała internetowa platforma holyweek.pl umożliwiająca przygotowanie całej rodziny do Świąt Bożego Narodzenia. Transmisje Rorat na stronie holyweek.pl będą odbywały się o następujących godzinach: 6:45 oraz 18:00.
Nasza parafia przewiduje Roraty na Mszy Świętej wieczornej, która będzie emitowana w internecie i telewizji.
5.Uroczystości Barbórkowe w ramach Archidiecezji:
a) 29.11.2020 r. - godzina 9:00 transmisja Mszy Świętej z parafii Św. Barbary w Rudzie Śląskiej (Polskie Radio Jedynka)
b) 29.11.2020 r. - godzina 13:00 transmisja Mszy Świętej z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach Brynowie (TVP Polonia i TVP Katowice).
6.Barbórka w naszej parafii odbędzie się 4 Grudnia o godzinie 9:00. Prosimy aby na Mszę Świętą Barbórkową przybyli tylko przedstawiciele. Msza będzie transmitowana.
7.W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Wszystkie Nabożeństwa oraz Spowiedź Święta o stałych porach. Nie ma tradycyjnego obchodu chorych. Odwiedziny ustalamy telefonicznie.
8.W środę planujemy uruchomienie nowego ogrzewania w kościele.
9.Bóg Zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na rzecz malowania kościoła.
10.Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
11. Do nabycia Świece Wigilijne w cenie 12 duża, 5 mała oraz opłatki.
12.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej Gość Niedzielny oraz MGN.
13.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Gierymskiego za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Skowronków. Sprzątanie codziennie od godziny 16:00.