Ogłoszenia parafialne 2020-11-01

1.Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. O godzinie 15:00 Różaniec za zmarłych.
2. Przypominamy o dyspensie od uczestnictwa w Niedzielnej Mszy Świętej.
3.W obecnym stanie prawnym 1 osoba na 7 mk. W naszym kościele przewiduje się ok. 60 osób.
4.Zawieszamy działalność wszystkich grup parafialnych oraz spotkań formacyjnych np. bierzmowańców.
5.We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny) Msze Święte o godzinie 7:00, 9:00 oraz o 18:00.
6.Wypominki za zmarłych składamy w zakrystii. Przez cały tydzień będzie odmawiany Różaniec za dusze zalecane o godzinie 17:15. (czwartek po mszy o godzinie 17:00)
7.Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca obchodzimy tradycyjnie. W tym czasie nie będzie obchodu chorych. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę rodziny i chorego.
8.Odpust zupełny dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad:
a) Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dnie od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być os siebie oddzielone.
b) Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
9.Osoby starsze, chore oraz wszystkie osoby, które z ważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez duchową łączność z osobami które pobożnie nawiedzają miejsca Święte, wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencje spełnić gdy będzie to możliwe 3 warunki odpustu (Spowiedź, Komunia Święta oraz Modlitwa w intencjach Papieskich) Szczegóły w gablotce.
10.Trwają prace związane z malowaniem kościoła. Zostały wprawione nowe drzwi do zakrystii ministrantów.
11.Podajemy numer konta parafii : 36 1240 4357 1111 0000 5320 8215
12.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny.
13.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Książenickiej (od Ronda do lasu) za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulic Lisiej i Wiosny Ludów (od Ronda do lasu).