Ogłoszenia parafialne 2020-10-18

1.Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
2.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na malowanie kościoła. Prace zostały już rozpoczęte.
3.Od 19 do 23 października mieszkańcy Rybnika będą mogli oddać swój głos na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego.
4.Aktualna jest dyspensa Metropolity Katowickiego z dnia 28 maja 2020 r.: „W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę (od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane) dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej".
5.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej Gość Niedzielny.
6.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Okrężnej za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Książenickiej (od skrzyżowania do Ronda).