Ogłoszenia parafialne 2020-04-12

1.Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i Błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego. Życzymy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Z pasterskim pozdrowieniem Ks. Proboszcz Henryk Dombek, Ks. Jan Grzegorzek oraz Ks. Jan Dąbek.
2.Oktawa Wielkiej Nocy rozpoczęła się Wigilią Paschalną w Wielką Noc i trwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Każdy dzień oktawy jest uroczystością Zmartwychwstania. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3.Święty Jan Paweł II ustanowił II Niedzielę Wielkanocną Świętem Miłosierdzia Bożego. Orędowniczką tego była Święta Faustyna Kowalska.
4.Wszystkie Msze sprawowane są bez udziału wiernych do odwołania.
5.Przypominamy o ustanowionej dyspensie Mszy Świętej. Prosimy o duchową łączność za pośrednictwem telewizji i internetu. Pamiętajmy jednak, że podczas uczestnictwa duchowego w Mszy musimy ją oglądać w momencie jej transmitowania można również zachować postawy liturgiczne oraz uczestniczyć w taki sam sposób jak w kościele. Szczytem takiego uczestnictwa jest Komunia duchowa, która jest dostępna wszystkim będącym w stanie łaski uświęcającej.
6.Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim za wspólną Modlitwę, duchowa łączność oraz za ofiarność - wysyłane przelewy.
7.Na stronie parafii znajduje się link do transmisji online z naszego kościoła oraz numer konta parafialnego na które można wpłacać wszelkie ofiary.
8.Z tyłu kościoła do zabrania Apostolstwo Chorych.