Ogłoszenia parafialne 2020-04-05

1.Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na stronie naszej parafii znajduje się List Pasterski Metropolity Katowickiego „Duchowe przeżycie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy”.
2.Dziękujemy za ofiarność, za wszystkie przelewy, okazywaną pomoc i troskę o parafię. Państwu Chodackim dziękujemy za środki ochronne i dezynfekujące.
3.Podziękowania wszystkim parafianom zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie transmisji internetowych z naszego kościoła:
a) Podziękowania firmie Leon za działania na rzecz udostępnienia internetu oraz za wszelkie wykonane prace związane z transmisją online. Transmisja Mszy z naszego kościoła jest dostępna na kanale 804 telewizji firmy Leon oraz na kanale ogólnodostępnym strony youtube.
Link do kanału znajdą Państwo na stronie parafii i facebooku.
4.Informujemy, że wszystkie Msze Święte oraz obrzędy Triduum Paschalnego odbywają się bez udziału wiernych.
W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy parafian do korzystania z Komunii duchowej. W chwili obecnej nie jest możliwa tradycyjna forma spowiedzi aby to zrobić należy wzbudzić akt żalu doskonałego, który odpuszcza grzechy powszednie, przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej gdy tylko będzie to możliwe.
Komunię świętą można udzielić jedynie w nagłych wypadkach oraz osobą umierającym.
5.Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo i zjednoczenie się dzięki transmisją telewizyjnym, internetowym czy radiowym w następujące dni i sposób :
a) Wielki Czwartek – Po komunii przez śpiew pieśni „ Sław Języku Tajemnice”
b) Wielki Piątek – Zjednoczenie z adoracją Krzyża, celebrowaną w kościele lub nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez Papieża.
6.Triduum Paschalne :
a) Wielki Czwartek – transmisja Mszy o godzinie 18:00 W tym roku nie będzie przeniesienia do Ciemnicy.
b) Wielki Piątek – transmisja Drogi Krzyżowej o godzinie 17:15 a transmisja Liturgii Męki Pańskiej o godzinie 18:00. W tym roku nie będzie możliwości adoracji Krzyża w przyjęty sposób oraz Grobu Pańskiego. Zachęcamy do adoracji Krzyża w domach.
c) Wielka Sobota – transmisja Wigilii Paschalnej o godzinie 20:00 W tym roku nie będzie ogniska przed kościołem oraz tradycyjnej procesji Rezurekcyjnej wokół kościoła. Wszystkie obrzędy Wielkiej Soboty odbędą się w kościele.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego transmisje Mszy odbędą się o godzinie 7:00, 9:00 oraz 11:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.