Ogłoszenia parafialne 2020-02-02

1.W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach Świętych Święcimy Gromnice, o godzinie 11:00 poświęcimy również świece Dzieciom Komunijnym. Nieszpory o godzinie 16:00.
2.Dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta Niedzielna przeznaczona będzie na potrzeby Zakonów Kontemplacyjnych.
3.W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja Bp. i Męcz. Z tej okazji udzielimy specjalnego Błogosławieństwa.
4.W środę wspominamy Św. Agatę Dz. i Męcz. W tym dniu Błogosławimy chleb i wodę.
5.W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc :
a) I czwartek – po porannej Mszy Św. Nabożeństwo o powołania.
W tym dniu spowiedź dla dzieci o godzinie 16:00.
Spotkanie ERM o godzinie 16:15.
16:45 – Adoracja Naj. Sak. Msza Szkolna o godzinie 17:00 – oprawę liturgiczną przygotowują uczniowie klas 4.
Po Mszy spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Komunii Św.
b) I piątek – Po porannej Mszy Św. Nabożeństwo do NSPJ.
W tym dniu odwiedzimy chorych.
Adoracja Naj. Sak. O godzinie 17:15 – poprowadzi ją ERD.
O godzinie 19:00 – Msza Młodzieżowa. Obowiązkowo uczestniczą w niej kandydaci do Bierzmowania.
6.Ogłaszamy wyniki konkursu „ Gromadźcie sobie skarby w Niebie” : Miejsce I zajęła klasa 3 b. - W nagrodę pojadą do Aquaparku w Żorach.
7.Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 1 do 4 Marca. Rekolekcje poprowadzi ks. prob. Adam Zakrzewski z Kokoszyc.
8.Katecheza dla dzieci wczesnokomunijnych w najbliższy poniedziałek 3 lutego o godzinie 17:00 w salkach.
9.Zachęcamy do nabycia prasy Katolickiej : Gość Niedzielny oraz MGN.
10.Dziękujemy mieszkańcom ul. Skowronków za sprzątanie kościoła, prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ul. Poloczka, od zalewu do kaplicy (obydwie strony ulicy)