Ogłoszenia parafialne 2018-05-27

1.Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.
2.W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. O godz.8:30 Msza św. na stadionie w Grabowni, później udamy się procesją do 4 ołtarzy umiejscowionych: Kaplica i przy posesjach P. Reclik, Piecha, Setla. Procesję zakończymy w kościele. W tym dniu składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o zaangażowanie i wszelką możliwą pomoc przy budowie ołtarzy, wykonanie wystroju itp. Tradycyjnie okna dekorujemy emblematami, obrazami, figurami wzdłuż trasy procesji. Prosimy małe dzieci do sypania kwiatów a dzieci I Komunijne w strojach. Prosimy o obecność wszystkie poczty sztandarowe a strażaków do niesienia baldachimu. Oktawa Bożego Ciała (8 dni) jak zwykle połączona będzie z wieczorną Mszą św. krótkim nabożeństwem eucharystycznym i procesją wokół koscioła. Prosimy również dzieci do sypania kwiatów.
3.W tym tygodniu przypada 1pt. i 1sob. Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy przed Bożym Ciałem pół godz. przed Mszami a w środę na 16:00 zapraszamy dzieci a na 17:00 dorosłych i młodzież.
4.Obchód chorych w piątek po porannej Mszy św.
5.W niedzielę 10.VI pielgrzymka dzieci komuninych do Katowickiej katedry. Wyjazd o godz. 12:30. Zapisy w zakrystii.
6.W gablotkach znajdzemy listę dyżurów przy sztandarze na pierwsze soboty miesiąca i nabożeństwa fatimskie.
7.Piknik Koła Emerytów I Rencistów w Golejowie odbędzie się 2.VI od godz.16:00 na Grzybówce. Szczegóły na plakatach.
8.Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się 3.VI o godz.13:30 w par. MB Bolesnej w Rybniku. Nauki przedmałrzeńskie w naszej parafii 9.VI i 16.VI o godz.16:00 w salkach.
9.W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Archidiecezję Katowicką.
10."Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul.Pszennej. Zapraszamy do podjęcia trudu czyszczenia kościoła mieszkańców ul. Siennej.
11.Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej "Gość Niedzielny".