Ogłoszenia parafialne 2024-03-03

1.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
2.Dziś o godzinie 15:45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3.W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.
4.Jako przygotowanie bliższe do I Komunii Św. na msze szkolną zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Po Mszy krótka katecheza dla rodziców.
5.Nabożeństwa Wielkopostne: • Piątek 17:15 – Droga Krzyżowa
• Sobota 10:00 – Droga Krzyżowa dla dzieci
• Niedzieli 15:45 – Gorzkie Żale
6.Od 27 lutego trwa nabór do klas I naszej szkoły. Zapraszamy wszystkie dzieci 7 letnie i chętne dzieci 6 letnie.
7.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny Historia w cenie 12 zł, Gość Niedzielny oraz Różaniec.
8.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Gliwickiej (od skrzyżowania ku Rybnikowi) za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Morwowej.
9.MIĘDZYNARODOWY PROJEKT STAŻOWY: Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie stażowym dla osób od 18 do 29 roku życia, które nie pracują i nie uczą się w trybie stacjonarnym. Staże organizujemy we współpracy ze zgromadzeniem Sióstr św. Jadwigi w Niemczech. W ramach stażu organizowane są kursy językowe, szkolenia, podnoszenie kompetencji, aktywizacja społeczno-zawodowa, możliwość podjęcia pracy. Projekt jest realizowany zgodnie z indywidualnym planem działań uczestnika m in. na stanowiskach: pomocnik opiekuna osoby starszej; pracownik świetlicy (spędzanie czasu wolnego z osobą starszą – gry i zabawy); pracownik gospodarczy (utrzymanie czystości na terenie obiektu oraz na terenach zewnętrznych). Projekt jest finansowany ze środków unijnych. Każdy uczestnik stażu otrzyma stypendium stażowe w wysokości 3 tyś zł. Przez cały okres udziału w projekcie uczestnicy będą pod opieką opiekuna polskiego, a podczas pobytu za granicą także niemieckiego opiekuna stażu. Szczegółowe informacje w poniższym linku: sprawni-on.pl/staz-praca-niemcy