Ogłoszenia parafialne 2023-12-31

1.W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.
2.O godzinie 16:00 nabożeństwo dziękczynno – ekspijacyjne. Każdy kto w tym dniu odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga Wysławiamy” i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.
3.Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
4.W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to światowy dzień modlitw o pokój. Msze Święte w tym dniu według porządku Niedzielnego. W I dzień nowego roku kolekta przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.
5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa i okazja do spowiedzi o stałych porach. W I sobotę miesiąca nie będzie Nabożeństwa po porannej Mszy Świętej.
6.W I piątek miesiąca Adorację o 17:15 prowadzi ERD.
7.W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego Msze Święte według porządku Niedzielnego. W tym dniu gościmy w naszej parafii zespół „Remedium” pod kierownictwem p. Agnieszki Janas, który uświetni Mszę Święto o godzinie 11:00.
8.Całonocna Adoracja Naj. Sak. w ciszy odbędzie się z 05.01 na 06.01. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 20:30 różańcem a zakończenie w sobotę o godzinie 7:00 Mszą Św.
9.Rybnicka Opowieść Wigilijna – przedstawienie można zobaczyć w Teatrze Ziemi Rybnickiej w dniach 06.01 i 07.01 o godzinie 16:00 oraz 19:00. Bilety w kasie teatru w cenie 30 zł.
10.Koncert Noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dentej oraz solistów odbędzie się 07.01 tj. Niedziela o godzinie 17:00 w kościele Rybnicka Kuźnia.
11.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
12.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Poloczka (numery parzyste, od p. Reclik do Szałasu) za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Poloczka (numery nieparzyste, od kaplicy do p. Gilner).