Ogłoszenia parafialne 2022-05-08

1.Dziś Niedziela Dobrego Pasterza oraz Uroczystość I Komunii Świętej. Zapraszamy na Nieszpory o godzinie 15:00.
2.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na WŚSD.
3.Beatyfikacja Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz Żywego Różańca będzie miała miejsce w niedzielę 22 maja w Lyonie. Nowenna przed Beatyfikacją od 13 maja w ramach Nabożeństwa Majowego.
4.W poniedziałek o godzinie 12:00 Msza Święta za rodziny dzieci Komunijnych a o godzinie 18:00 Msza Święta z okazji I rocznicy przyjęcia Komunii Świętej.
5.W sobotę 14 maja o godzinie 8:00 wyjazd rodzin dzieci komunijnych na Pielgrzymkę do Czernej.
6.Prezydent Miasta Rybnik ogłasza X edycję budżetu obywatelskiego nabór wniosków trwa do 10 czerwca.
7.Od dnia dzisiejszego ogłaszamy i rozpoczynamy proces zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
8.Tegoroczne Boże Ciało przejdzie ulicami Grabowni.
9.W piątek rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie o godzinie 20:00 Msza Święta, Różaniec, procesja z Figurą MBF oraz Apel Jasnogórski.
10.Obchody liturgiczne tygodnia:
• Poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława głównego patrona Polski
• Wtorek – wspomnienie Św. Jana z Avili
• Czwartek – wspomnienie Św. Pankracego oraz Świętych Nereusza i Achillesa
• Piątek – wspomnienie NMP z Fatimy
• Sobota – Święto Św. Macieja, Apostoła
11.Do nabycia prasa Katolicka Gość Niedzielny.
12.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Książenickiej (od Ronda do lasu) za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulic Lisiej i Wiosny Ludów (od Ronda do lasu).