Ogłoszenia parafialne 2022-02-27

1.Dziś rozpoczynamy 40 godzinne Nabożeństwo – Wystawienie Naj. Sak. między Mszami.
2.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na remont Katedry w Katowicach.
3.Dzisiaj i w Środę Popielcową zbiórka przed kościołem na uchodźców z Ukrainy.
4.W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Prawo postu przewiduje jeden posiłek do syta w ciągu dnia; wstrzemięźliwość oznacza niespożywanie mięsa. Pierwsza Niedziela Wielkiego postu jest Niedzielą trzeźwości a kolekta w tym dniu jest jałmużną postną.
5.Msze Święte w Środę Popielcową o godzinie 7:00, 16:00, 18:00 i 19:00.
6.W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. Nabożeństwa i okazja do spowiedzi o stałych porach. Nabożeństwa Wielkopostne:
• Gorzkie Żale – Niedziela godzina 15:45
• Droga Krzyżowa – Piątek godzina 17:15 oraz w Sobotę o 10:00 dla dzieci.
Najbliższą Drogę Krzyżową prowadzi ERD.
7.W piątek Msza Młodzieżowa o godzinie 19:15 wcześniej okazja do spowiedzi. Na Mszę Młodzieżową w szczególności zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.
8.Obchód chorych w piątek od godziny 8:15 – Golejów a w sobotę od 9:00 – Grabownia.
9.I piątek Wielkiego Postu jest dniem modlitw oraz postu w intencji ofiar duchowieństwa i ich rodzin za niegodziwe zachowania, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.
10.Zalecenia za zmarłych można składać w zakrystii, będą wyczytywane w piątki o 17:00.
11.Na stoliku z tyłu kościoła do zabrania foldery z informacją o przekazaniu 1% na Caritas.
12.Od najbliższej Soboty rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne.
13.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej Gość Niedzielny.
14.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Morwowej za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Gliwickiej od skrzyżowania ku Gliwicom.