Ogłoszenia parafialne 2020-05-31

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy zyskać odpust zupełny przez odmówienie hymnu : „ Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2.O godzinie 13:00 w Piekarach Śląskich modlitwa przed wizerunkiem MBP. Transmisja dostępna na tvp Katowice, tvp Polonia, radio eM oraz radio Katowice.
3.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
4.Od dnia 7 czerwca tj. Niedziela Trójcy Przenajświętszej zostaje uchylona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.
5.Przed nami ostatni tydzień do wypełnienia przykazania kościelnego „ przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Św.” Okazja do spowiedzi 30 min przed poranną Mszą Św. oraz godzinę przed Mszą wieczorną.
6.Od poniedziałku zostają wstrzymane transmisje wszystkich Mszy Świętych. Planujemy podtrzymanie nadawania Różańca o godzinie 20:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w kościele.
7.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca :
a) I czwartek : po porannej Mszy Nabożeństwo o powołania, okazja do spowiedzi dla dzieci o godzinie 16:00.
b) I piątek : po porannej Mszy Nabożeństwo do NSPJ, Adoracja Naj. Sak. ( prowadzi ERD ) oraz okazja do spowiedzi o godzinie 17:00. Msza Młodzieżowa o godzinie 19:00 wcześniej okazja do spowiedzi.
c) I sobota : po Mszy Świętej porannej odmawiamy Różaniec.
8.Istnieje możliwość odwiedzin chorych w czwartek po porannej Mszy Świętej (Grabownia) a w piątek (Golejów). Odwiedziny chorych należy potwierdzić. Na życzenie poszczególnych rodzin można umówić się w dowolnym terminie po telefonicznym uzgodnieniu.
9.W tym tygodniu wykonano dwie prace : zamontowano okna w dwóch zakrystiach oraz w dwóch bocznych wejściach. Większość kosztów tej inwestycji zostało pokrytych przez jedno z małżeństw naszej parafii. Wykonano chodnik na nowej części cmentarza.
10.Do nabycia Gość Niedzielny oraz MGN.
11.Prosimy o podjęcie dzieła sprzątania kościoła mieszkańców ul. Skowronków.