Ogłoszenia parafialne 2020-04-26

1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny – Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.
2.Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
3.W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
4.W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzimy w sobotę 2 maja.
5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W obecnej sytuacji dostęp do sakramentów : Spowiedzi i Komunii Świętej dla wielu wiernych jest utrudniony a czasem niemożliwy z tego względu opuszczenie I piątku czy I soboty nie powoduje przerwania ciągłości 9 I piątków i 5 I sobót miesiąca. W momencie ustąpienia epidemii będzie można powrócić do tych pobożnych praktyk.
6.Planowane inwestycje dotyczące remontu kościoła zostają wstrzymane co nie oznacza, że z nich rezygnujemy. Ograniczamy prace czekając na dalszy rozwój sytuacji.
7.Podziękowania :
a) dobroczyńcom
b) sponsorom
c) Panom : Jerzemu i synowi Markowi za opracowanie map i wyznaczeni miejsc w kościele.
8.Zachęcamy do nabycia Prasy Katolickiej : Gość Niedzielny.
9.Wchodząc na Msze Świętą do Kościoła zabieramy z koszyczka w przedsionku obrazek, co pozwoli nam kontrolować ilość osób w kościele. Pusty koszyczek oznacza brak wolnych miejsc w kościele. Obrazek należy zabrać do domu.