Ogłoszenia parafialne 2019-05-26

1.W dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z pielgrzymami w Piekarach Śląskich.
2.Kolekta na potrzeby parafii.
3.W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe.
W poniedziałek o godzinie 17:30 spotykamy się przy kaplicy Św. Jana Nepomucena.
Wtorek o 17:30 przy krzyżu na ul. Jarzębinowej
Środa o 17:00 przy posesji państwa Reclik na Grabowni – po procesji odbędzie się Msza w Kaplicy.
4.Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
5.Podajemy trasę procesji Bożego Ciała: Od Kościoła przez skrzyżowanie ulicą Książenicką do ronda następnie ul. Wiosny Ludów w stronę Kaplicy następnie ul. Wiślaną przez skrzyżowanie do Kościoła.

Planowane miejsca ołtarzy :
a) przy tartaku
b) przy Kaplicy NSPJ
c) przy obrazie MBNP w bramie Państwa Stroczyńskich
d) w Kaplicy Św. Jana Nepomucena
6.Dwaj Animatorzy ministrantów z naszej parafii Piotr Prus i Szymon Madeja po trwających dwa tygodnie pracach wyremontowali drugą salkę w budynku parafialnym. Za inicjatywę i wykonane prace składamy im serdeczne Bóg Zapłać. Po Mszach Św. Możliwość zobaczenia wyremontowanej salki.
7.Dzień skupienia dla narzeczonych w najbliższą Niedzielę w parafii MB Bol. W Rybniku początek godzina 13:30.
8.Nauki przedmałżeńskie w salkach naszej parafii 8 i 15 czerwca od godziny 16:00 do 18:00.
9.Doroczna pielgrzymka dzieci komunijnych do Katowickiej Katedry w Niedziele 9 czerwca początek godzina 13:30. Zapisy w zakrystii.
10.Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny.
11.Dziękujemy mieszkańcom ul. Siennej za sprzątanie kościoła prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ul.Podhalańskiej i Podgórnej