Ogłoszenia parafialne 2018-04-01

1.Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli zesłania Ducha Świętego odchodzi się z wielką radością, jako jeden dzień świąteczny, co wiecej, jako "wieką niedzielę".
2.Kolekty: Poniedziełek Wielkanocny na KUL i UŚ. W przyszłą niedzielę na Caritas Arch, a po Mszach zbiórka na akcję Śląskie Dzieciom Aleppo.
3.W tym tygodniu przypadają 1czw. 1pt. 1sob. miesiąca. Nabożeństwa:
a) Czwartek po Mszy porannej nabożeństwo o powołania duchowne.
b) Piątek po Mszy porannej nabożeństwo do NSPJ, a o godz.17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
c)Sobota- rano po Mszy odmawiamy różaniec.
4.Odwiedzin chorych nie ma w miesiącu kwietniu. Również do spowiedzi zapraszamy pół godziny przed Mszą a w piątek od 17:00.
5.Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.
6.Próba chóra "Nadzieja" sobota 12:00.
7.Serdeczne "Bóg Zapłać" wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschanego: ks. dr. Janowi Grzegorzkowi, całej służbie kościelnej, muzycznej i liturgicznej; chórom "Zorzy" i "Nadziei" za oprawę Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za dekorację Bożego Grobu i przystrojenie kwiatami, dar nowego Paschału. Wszystkim świeckim zaangażowanym w liturgię słowa.
8.Strażakom z Grabowni za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.
9."Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Wypoczynkowej. Zapraszamy do podjęcia trudu czyszczenia kościoła mieszkańców ul. Północnej.
10.W gablotach znajdziemy zaproszenia na dni otwarte ZS Urszulańskich w Rybniku oraz na rekolekcje dla dzieci komunijnych i ich rodzin w dniach 13-15 kwietnia w Radoszowicach.
11.Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej "Gość Niedzielny".
12.03.04.2018r. czyli we Wtorek Wielkanocny Konwent Dekanatu Golejowskiego w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 11:00.