Ogłoszenia parafialne 2024-05-26

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Do Piekar Śląskich udali się na coroczną pielgrzymkę mężczyźni i młodzieńcy. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.
2.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
3.W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy o godzinie 8:30 wyruszy procesja teoforyczna do kaplicy Św. Urbana w Grabownii. Prosimy strażaków do niesienia baldachimu, dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz małe dzieci do sypania kwiatów. Układ procesji Bożego Ciała: krzyż, sztandary, mężczyźni, dzieci komunijne i dzieci sypiące kwiaty, ministranci, baldachim, nagłośnienie, kobiety i rodziny. O godzinie 11:00 Msza Święta w intencji budowniczych tegorocznych ołtarzy.
4.Pielgrzymka do katedry dla dzieci komunijnych odbędzie się 9 czerwca o godzinie 13:30. Ze względu na niewielkie zainteresowanie będzie miała charakter prywatny.
5.W zakrystii zapisy na pielgrzymkę dzieci komunijnych i wczesno komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się 15 czerwca, zbiórka na parkingu o godzinie 7:45. Wyjazd punktualnie o godzinie 8:00
6.W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. O godzinie 7:00 Msza Święta za Członków Róż Różańcowych. A po Mszy Świętej Różaniec odmawiany przed Naj. Sak.
7.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
8.Dziękujemy mieszkańcom ulic Turystycznej i Za Wiaduktem za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulicy Gierymskiego.