Ogłoszenia parafialne 2024-05-19

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
2.Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
3.Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.
4.W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła, jest to również Misyjny Dzień Chorego.
5.We wtorek wspomnienie Św. Jana Nepomucena. Z tej okazji wieczorna Msza Święta odbędzie się przy kaplicy w Golejowie. Wcześniej o godzinie 17:30 Nabożeństwo Majowe.
6.W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie za powołanych i o powołania.
7.W piątek przypada dzień modlitw za kościół w Chinach.
8.Trwają zapisy na Pielgrzymkę autokarową młodzieńców i mężczyzn do MB Piekarskiej.
9.W Niedzielę 9 czerwca pielgrzymka dzieci komunijnych i wczesno komunijnych do Katowickiej Katedry. Początek 13:30.
10.Trasa Bożego Ciała w tym roku przebiegać będzie od kościoła w Golejowie do kaplicy na Grabowni. Ołtarze na uroczystości będą usytuowane przy posesji Państwa: Setla, Piecha i Reclik. Ostatnia stacja będzie w kaplicy na Grabowni. Po błogosławieństwie nastąpi rozwiązanie zgromadzenia liturgicznego.
11.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
12.Dziękujemy mieszkańcom ulicy Wiosny Ludów (od kaplicy do Ronda) za sprzątanie kościoła. Prosimy o podjęcie tego dzieła mieszkańców ulic Turystycznej i Za Wiaduktem.